Butik Turlar

Biz YURTGEZ olarak kişiye özel hizmet veriyoruz, sizde butik turlarımızda neler sunduğumuzu merak ediyorsanız, sizinle iletişime geçmemiz için BİZE ULAŞIN.

Beş parmağın bile aynı olmadığı dünyamızda tüm misafirlerimizin aynı yerleri görmek zorunda olması sizce de garip değil mi? Farklı zevklere sahip kişilerle dayatmalara maruz bırakarak doğayla içi içe olmayı seven kişiyi tarihi eserlerle dolu bir müzeye, tarih dolu bir kişiyi deniz kum güneş ile baş başa bırakmak bizim tatil anlayışımızla bağdaşmıyor. Tam da bu sebepten kısıtlı zamanımızı en değerli anlara çevirmek için biz butik tur anlayışını hayata geçirdik. Profesyonel rehber arkadaşlarımız, sizleri ziyaret ederek sizlerin taleplerini alıp, ihtiyacınız olan tüm hizmetleri sizin için bir araya getirerek sizin memnuniyetiniz için sizlerle olacaklar. Sizlerle tanışmak bitmeyen bir dostluğun başlangıcı olacak buna emin olabilirsiniz.

Turlarımız hakkında info@okulgezi.com veya 0232 425 5 777 iletişim numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz. Eğitim ve Öğretim Kurumlarımızın 

Saygıdeğer Öğretmenlerimize ve Değerli Velilerimize Tüm Tecrübelerimizle Hizmete Hazırız. 

Eğitimin Bir Parçası Olmanın Sorumluluğunu Bilerek Tüm Gezilerimizde En Hassas varlıklarımız olan çocuklarımızın rahat etmesi,  memnuniyeti ve ilk önceliğimiz olan güvenliğini en üst düzeyde tutarak turlarımızı hazırlar ve sizlere sorunsuz yolculuklar sunarız. 

08:00‘da Hareket noktasında buluşuyor ve turumuza yol üzerindeki ilk nokta olan Ağlayan Kaya’nın ilginç hikayesini dinleyerek devam ediyoruz. Çiçekli Köyde keyifli bir sabah kahvaltısı alarak, Spil Dağına doru yola çıkıyoruz. Spil Dağında yaptığımız gezinti ve serbest zamanın ardından, Nazarköy’e ulaşıyoruz. Camdaki ince işçiliği ve ustalığı izleyerek, serbest zamandaki alışveriş keyfinin ardından hareket noktamıza geri dönüyor, Bir sonraki turlarda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

09:00‘da Hareket noktasında buluşuyor, yolda alacağımız kahvaltı molası ile Bergama’ya ulaşıyoruz. Teleferik ile Bergama Akropol ulaşıyoruz. Burada Athena Tapınağı, Sarnıçlar, Kral Sarayları, Trajanus Tapınağı, Antik Tiyatro, Silah Deposu, Zeus Sunağı ve Kütüphaneyi geziyoruz, rehberimizden tarihi ile ilgili bilgileri aldıktan sonra Teleferikle geri dönüyoruz. Romalılar tarafından Mısır Tanrıları için inşa edilen eşiz yapı Kızıl Bazilika’yı görüp tarihini öğreniyoruz. Bergama şehir merkezinde Öğlen yemeğimizi alarak, antik çağlarda 2000 yıl öncesine ait 4 hastaneden biri olan ASCLEPİON ziyaret ediliyor, eski çağlardaki tedavi şekillerini ve bina özelliklerini öğrendikten sonra Hareket Noktamıza geri dönüyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

08:00‘da Hareket noktamızda buluşuyor ve turumuza yolda alacağımız serbest kahvaltımız ile başlıyoruz. Kırk Oluklar Çeşmesi ve ardından BOZDAĞ‘a varıyoruz. Serbest geçireceğiniz zamanda ekstra olarak Kış Sporları aktivitelerinden yararlanabiliriz.  Serbest zamanın ardından Gölcük’e geçiyor ve öle yemeğinde mangalda sucuk-ekmek ve yöresel yemek keşkek ‘in tadına bakıyoruz. Yemek sonrası BİRGİ’de 100 yılı geçkin tarihi ULU CAMİ ve ÇAKIRAĞA KONAĞI’nı ziyaret ediyoruz. Dönüş yolunda Ödemiş’in meşhur nohut ekmeğinden alarak hareket noktamızda turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

09:00‘da Hareket noktamızda buluşuyoruz. Rehberimiz eşliğinde Agora, Kadifekale, Tarihi Asansör ve İnciraltı Deniz Müzesi gezimizin ardından öğlen yemeği molamızı veriyoruz. Yemek molamızın ardından İzmir Tarih ve Sanat Müzesi ve Yeşilova Höyüğü’nü gezerek, turumuzu tamamlıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

08:00’da Hareket noktamızda buluşuyoruz. Tesiste aldığımız serbest kahvaltı ve ihtiyaç molamızın ardından Kehanet merkezi olarak anılan ve antik ismi DİDYMAİON olan APOLLON TAPINAĞI’nı ziyaret ediyoruz. Tapınağı gezdikten sonra geçmişi cilalı taş devrine kadar uzanan MİLETOS (MİLET) ANTİK KENTİ ‘ne giriş yapıyoruz. Buradaki gezimizde rehberimizin anlatımları sonrasında öğlen yemeği molamızı alıp, M.Ö 2. yüzyılda kurulduğu düşünülen iyon uygarlığının bir parçası olan 12 şehir devletinden biri olan PRİENE ANTİK KENTİ’nde gezimize devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Hareket noktamıza geri dönüp, turumuzu tamamlıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

08:00‘da Hareket noktamızda buluşuyoruz. Tesiste aldığımız kahvaltı ve ihtiyaç molamızın ardından SELÇUK üzerinden EFES ÖREN YERİ’ne ulaşıyoruz.  Herakles Kapısı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Skolastik Hamamlar, Ticaret Agorası, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Büyük Tiyatro, Liman Caddesi gezilip görüldükten sonra Antik Kent’ten ayrılıyoruz. Öğlen yemeğinden sonra Çamlık Tren Müzesini ziyaret ediyoruz. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün anılarıyla dolu vagonunu gezip fotoğraf molası veriyoruz. Selçuk üzerinden birbirinden güzel evleri ve sokaklarıyla ünlü Şirince Köyü’ne geçiyoruz. Serbest alışveriş zamanından sonra dönüş için İzmir’e Hareket ediyoruz. Dönüş yolunda talep edilmesi durumunda Meryem Ana Kilisesi (Extra) ziyaret edilebilir. Hareket noktamıza geri dönüp, turumuzu tamamlıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

08:00‘da Hareket noktamızda buluşuyoruz. Tesiste aldığımız kahvaltı ve ihtiyaç molamızın ardından Muğla‘ya doğru ilerliyoruz. Gökova Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde  Akyaka’ya varıyoruz. Azmak’ta Tekne Turu’na katılıp serin suların keyfini çıkarıyoruz. Akyaka’daki serbest zaman sonrasında yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile Topgözü Kanyonunda bulunan Yuvarlak Çay’a varıyoruz. Sandras dağının kar sularıyla beslenen, ağaçların arasında gizlenmiş bir doğal güzellik olan çay kenarında öğlen yemeğimizi alıyoruz. Öğlen yemeği sonrasında Köyceğiz’e hareket edip burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında dönüş yoluna çıkıyoruz. Hareket noktamıza geri dönüp, turumuzu tamamlıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

08:00‘da Hareket noktamızda buluşuyoruz. Tesiste aldığımız kahvaltı ve ihtiyaç molamızın ardından Sart Harabeleri ‘ne  doğru ilerliyoruz. Sart Harabelerini rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra KULADOKYA olarak bilinen Peri Bacası oluşumlarını fotoğraflayarak,  Eski Kula Evlerini görmek ve Öğlen yemeğini almak için Kula şehir merkezine geçiyoruz. Yemek sonrası Divlit Yanardağı ve jeolojik oluşumları incelemek üzere Kula Jeopark’a geçip, yanardağların oluşumu hakkında bilgi alıyoruz. Ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Turlarımız hakkında info@okulgezi.com veya 0232 425 5 777 iletişim numarasından bizimle irtibata geçebilirsiniz. Eğitim ve Öğretim Kurumlarımızın 

Saygıdeğer Öğretmenlerimize ve Değerli Velilerimize Tüm Tecrübelerimizle Hizmete Hazırız. 

Eğitimin Bir Parçası Olmanın Sorumluluğunu Bilerek Tüm Gezilerimizde En Hassas varlıklarımız olan çocuklarımızın rahat etmesi,  memnuniyeti ve ilk önceliğimiz olan güvenliğini en üst düzeyde tutarak turlarımızı hazırlar ve sizlere sorunsuz yolculuklar sunarız. 

1.GÜN             07:00’da Hareket noktamızda buluşuyoruz. Tesiste aldığımız serbest kahvaltı ve ihtiyaç molamızın ardından ölen saatlerinde Denizli ulaşıyoruz. Denizli’de panoramik şehir ve kısa alışveriş turumuzun ardından Denizli’nin yöresel tadı olan Tandır Kebabının tadına bakmak için öğlen yemeğine geçiyoruz. Yemek sonrası Dünya’da eşi benzeri olmayan Pamukkale Travertenleri’ne yol alıyoruz. Travertenlerde kısa bir yürüyüş sonrasında, Hierapolis Şehri kalıntılarını inceliyoruz. Buradaki gezimizde rehberimizin anlatımları sonrasında otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN             Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından otelin imkanları arasında olan Termal Havuz, Sauna ve Hamamdan yararlanabiliriz. Saat 11:00 civarı valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Yol Üzerinde öğlen yemeğimizi alarak, Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrasında Afrodisias Antik Kentine ulaşıyoruz. Rehberimiz anlatımında Afrodit Tapınağı, Odeon, Tiyatro, Agora, Stadyumu geziyoruz. Dönüş yolculuna başlıyoruz. Hareket noktamıza geri dönüp, turumuzu tamamlıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

1.GÜN             08:00’da Hareket noktamızda buluşuyoruz. Tesiste aldığımız serbest kahvaltı ve ihtiyaç molamızın ardından Kehanet merkezi olarak anılan ve antik ismi DİDYMAİON olan APOLLON TAPINAĞI ’nı ziyaret ediyoruz. Tapınağı gezdikten sonra geçmişi cilalı taş devrine kadar uzanan MİLETOS (MİLET) ANTİK KENTİ ‘ne giriş yapıyoruz. Buradaki gezimizde rehberimizin anlatımları sonrasında öğlen yemeği molamızı alıp, Dalyan’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

2.GÜN             Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından Teknemizle Kanallarda ilerleyerek İZTUZU Plajına ulaşıyoruz. Caretta Caretta’ların yaşadığı bölgeyi inceliyoruz. Plajda kısa molamızın ardından KAUNOS’luların yaşadığı kenti ziyaret ediyoruz. Mavi Yengeçleri ve Labirente benzeyen Kanallardaki yolculuğumuzda Kral Kaya Mezarlarını izleyerek, Öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasında cennetten bir köşe olan AKYAKA‘ya ulaşıyoruz. Ünlü Muğla Evleri Manzarasında gün batımını izleyerek, Dönüş yolculuna başlıyoruz. Hareket noktamızda turumuzu tamamlıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 1. GÜN

Saat 00:30’da hareket noktamızda buluşuyoruz. İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Susurluk’ta vereceğimiz molanın ardından, yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinden gün ışımasıyla birlikte kahvaltı molamızı alıp, 09:00 -19:00 arasında okul yönetimi tarafından randevu alınan üniversitelerimizden sırasıyla gezimize başlıyoruz. Üniversite gezilerimizin sonunda alacağımız akşam yemeğimizin (serbest) ardından otelimize yerleşiyoruz.

 1. GÜN

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra 09:00 – 15:00 arası üniversite gezilerimize başlıyoruz. Üniversite gezilerimizin sonunda İstanbul’u en güzel açıdan seyredebileceğimiz ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğimiz İstanbul Boğazında güzel bir Tekne Gezintisi ve Miniatürk Gezimiz ile günümüze devam edip eğlenceli vakit geçirebileceğimiz ve akşam yemeğimizi (serbest) alacağımız alışveriş merkezinde günün yorgunluğunu atarak otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

 1. GÜN

Otelde alınan kahvaltı ardından valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Son günümüzde İki Kıtayı Birbirine Bağlayan, Konumu, Tarihi, Mimari Dokusu ile bizleri hayran bırakacak ve uzun süre konuşacağınız İstanbul Turumuz (Dolmabahçe Sarayı – Sultanahmet Meydanı – Dikilitaş – Alman Çeşmesi – Topkapı Sarayı – Ayasofya Camii – Yerebatan Sarnıcı) ile günü sonlandırarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda alınan molalar ve akşam yemeği ile birlikte Normal Yol Koşullarında Saat 00:30 civarı hareket ettiğimiz noktada turumuzu sonlandırmış olacağız.

*Ziyaret edilecek üniversitelerden randevular okul yönetimi tarafından alınacaktır.

*Uçaklı ulaşım paketlerinde, uçuş saatlerinize bağlı olarak programda değişiklik yapılabilir.

 1. GÜN

Saat 00:30 Hareket noktamızda buluşma ve yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ve en son serbest kahvaltımızın ardından normal yol ve trafik koşullarında 08:00 civarı Başkentimiz ANKARA ‘ya varıyoruz. 09:00 – 15:00 arası üniversite gezilerimize başlıyoruz. Günün devamında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün Kabrini (ANITKABİR) ve Atamızın Atatürk Orman Çiftliğinde bulunan evine ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Atamızın huzurunda geçirdiğimiz bu muhteşem günün sonunda yorgunluğumuzu atmak ve akşam yemeğimizi almak için otelimize yerleşiyoruz.

 1. GÜN

Otelde aldığımız kahvaltının ardından *1 Meclis ve 2. Meclis  *Kurtuluş Müzesi  *Anadolu Medeniyetleri Müzesi  *Ankara Kalesi gezimizi tamamladıktan sonra Eskişehir’e hareket edip, yolda aldığımız serbest akşam yemeğinden sonra Eskişehir’deki otelimize yerleşiyoruz.

 1. GÜN

Otelde Kahvaltımızı aldıktan sonra 09.00 -12.00 arası üniversite gezilerimize başlıyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Sazova Bilim ve Kültür Parkı, Devrim Müzesi, Balmumu Heykel Müzesi ziyaret ederek, Lüle Taşı alışverişi için Atlıhan El Sanatları Çarşısını geziyoruz. Lüle Taşı Müzesi ve Odunpazarı Evlerinde fotoğraf molası verdikten sonra, Tarihi Hal Binasının restore edilerek Kültür ve Sanat etkinliklerine kazandırılan özel mimarisi eşliğinde içeceklerimizi yudumlayacağımız Haller Gençlik Merkezini ziyaret ediyoruz. Venedik kanallarını andıran Porsuk Çayında gezinti ve meşhur Çiğbörek tadına bakmak için Espark AVM ‘de mola veriyor, dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah Saatlerinde Hareket Noktamızda turumuzu tamamlamış olacağız.

       

ANKARA KÜLTÜR TURU (OTOBÜS GECE YOLCULUĞU-1 GECE  KONAKLAMA)

 1. GÜN

Saat 01:00 Hareket noktamızda buluşma ve yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ve en son serbest kahvaltımızın ardından normal yol ve trafik koşullarında 08:30 civarı Başkentimiz ANKARA ‘ya varıyoruz. 1 Meclis ve 2. Meclis, Kurtuluş Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Ankara Kalesi gezimizi tamamladıktan sonra öğlen yemeğimiz için molamız ve devamında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Kabrini (ANITKABİR) ve  Atamızın Atatürk Orman Çiftliğinde bulunan evine ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Atamızın huzurunda geçirdiğimiz bu muhteşem günün sonunda yorgunluğumuzu atmak ve akşam yemeğimizi almak için otelimize yerleşiyoruz.

 1. GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, *Etnografya Resim ve Heykel Müzesi, *Tabiat Tarihi Müzesi Gezilerimizin ardından dönüş yoluna başlıyoruz. Yol üzerinde alacağımız öğlen yemeği sonrasında ilk durağımız Milli Mücadelede Şehit Düşen Mehmetçiklerimizi Afyon Şehitliğinde ziyaret edeceğiz. Burada kısa ziyaretimizin ardından fotoğraflarınız ile hatıralarınızda kalacak Ulubey Kanyonunda son molamızı vererek harekete başladığımız noktamızda turumuzu sonlandırıyoruz.  Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 1. GÜN

Saat 07:00 Hareket noktamızda buluşma ve yolculuğumuza başlıyoruz. Serbest kahvaltımızın ardından fotoğraflarınız ile hatıralarınızda kalacak Ulubey Kanyonunda kısa bir mola vererek yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolda ikinci molamız olan; Milli Mücadelede Şehit Düşen Mehmetçiklerimizi Afyon Şehitliğini ziyaret edeceğiz. Normal yol ve trafik koşullarında 13:00’da Afyon’da alacağımız öğlen yemeği sonrasında yolculuğumuza devam ediyor, 18:00‘da Başkentimiz ANKARA ‘ya varıyoruz. Yorgunluğumuzu atmak ve akşam yemeğimizi almak için otelimize yerleşiyoruz.

 1. GÜN

Otelde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından 1 Meclis ve 2. Meclis, Kurtuluş Müzesi, Etnografya Resim ve Heykel Müzesi, Tabiat Tarihi Müzesi gezimizi tamamladıktan sonra öğlen yemeğimiz için molamız ve devamında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Kabrini (ANITKABİR) ve Atamızın Atatürk Orman Çiftliğinde bulunan evine ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Atamızın huzurunda geçirdiğimiz bu muhteşem günün sonunda akşam yemeğimizi almak için otelimize geçiyor, yemek sonrasında sürpriz etkinlik ile eğleniyoruz.

 1. GÜN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, *Anadolu Medeniyetleri Müzesi  *Ankara Kalesi gezilerimizi tamamladıktan sonra öğlen yemeğimizi alarak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

 1. GÜN

Saat 02:00 Hareket noktamızda buluşma ve yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ve en son serbest kahvaltımızın ardından normal yol ve trafik koşullarında 09:00 civarı Modern şehircilik örneklerinden ESKİŞEHİR’e varıyoruz. Turumuzun ilk noktası Yılmaz BÜYÜKERŞEN ’in Eskişehir’e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesi oluyor. Müze gezimizin sonrasında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan Eski dönemlerden kalan savaş uçaklarını fotoğraflıyoruz. Muhteşem Mimarisiyle etkileyen Kurşunlu Külliyesini gezip,  Odunpazarı evlerinin arasında verdiğimiz serbest zamanı sonrası Eskişehir’in simgesi olan LÜLE TAŞI işçiliğini incelemek ve Alışveriş yapmak için ATLIHAN EL SANATLARI ÇARŞISI’nı ziyaret ediyoruz. Eskişehir’in en yüksek noktalarından biri olan ŞELALE PARK’ta Eskişehir manzarasını fotoğraflayarak öğlen yemeğine geçiyoruz. Yemek sonrasında Venedik Kanallarını andıran PORSUK ÇAYINDA TEKNE TURU ve rahatlıkla alışveriş yapabileceğimiz serbest zaman sonunda yorgunluğumuzu atmak ve akşam yemeğimizi almak için otelimize yerleşiyoruz.

 1. GÜN

Otelde Kahvaltımızı aldıktan sonra 1961 yılında yapılmış olan Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Devrim Arabasını görerek yönümüzü Sazova Bilim ve Kültür Parkına çeviriyoruz. Park içerisinde Karayip Korsanları Gemisi, Alice Harikalar Diyarı Şatosu, Dev Akvaryum, Bilim ve Uzay Müzesini gezdikten sonra öğlen yemeğinde Eskişehir’in meşhur Çiğ Böreğinin tadına bakmak için yola çıkıyoruz. Yemek sonrasında turumuzun son noktası olan tarihi hal binasının restore edilerek kültür ve sanat etkinliklerine kazandırılan özel mimarisi eşliğinde içeceklerimizi yudumlayacağımız Haller Gençlik Merkezini ziyaret ediyoruz. Dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Günün son saatlerine doğru hareket noktamızda turumuzu tamamlamış olacağız. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 1. GÜN

Saat 05.00 Hareket noktamızda buluşup, yolculuğumuza başlıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Çanakkale’ye varıyoruz. Feribot ile Gelibolu Yarımadası (ŞEHİTLİKLER) bölgesine geçiyoruz. Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı, Yahya Çavuş, Seddülbahir, Ertuğrul Koyu ve Tabyası, Alçıtepe, Kabatepe, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ziyaretlerimizin ardından öğlen yemeğine geçiyoruz.  Yemek sonrasında Eceabat’a geliyor ve feribot ile Çanakkale Merkez’e geçiyoruz. Çimenlik Kalesi Askeri Müzesini ve Nusret Mayın Gemisini gezerek akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.  

 1. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, otelden ayrılıyoruz. Truva Antik Kenti ziyaretiyle güne başlıyoruz.  Ardından Assos Antik Kenti (Behramkale) kalıntılarını gezerek, öğle yemeği için mola veriyoruz. Molamızın ardından Anadolu’da Etnografya Galerisi olarak açılan ilk köy olma özelliğini barındıran Tahtakuşlar Köyü geziliyor, yolda verilecek molalarla akşam saatlerinde hareket noktamızda turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 1. GÜN

Saat 05.00 Hareket noktamızda buluşup, yolculuğumuza başlıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Bursa’ya varıyoruz. Bursa Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Ulu Cami, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Saat Kulesi, Karagöz-Hacivat Müzesi, ziyaretlerimizin ardından öğlen yemeğine geçiyoruz.  Yemek sonrasında Cumalıkızık Köyü’ne geçiyoruz. Halil Bey Konağı ve Etnografya Müzesini gezerek akşam yemeği için konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. 

 1. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, otelden ayrılıyoruz. Tarihi Ulu Çınar ziyaretiyle güne başlıyoruz.  Ardından Mudanya’ya hareket ederek, öğle yemeği için mola veriyoruz. Molamızın ardından Mütareke Müzesi, Mudanya Evleri, Uğur Mumcu Kültür Müzesi, Saat Kulesi, İnönü Heykeli, Tahir Paşa Konağı ve Sahil gezisi ardından yolda verilecek molalarla akşam saatlerinde hareket noktamızda turumuzu sonlandırıyoruz.

 1. GÜN

Saat 05.00 Hareket noktamızda buluşup, yolculuğumuza başlıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Bursa’ya varıyoruz. Bursa Yeşil Cami, Yeşil Türbe, Ulu Cami, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Saat Kulesi, Karagöz-Hacivat Müzesi, ziyaretlerimizin ardından öğlen yemeğine geçiyoruz.  Yemek sonrasında Cumalıkızık Köyü’ne geçiyoruz. Halil Bey Konağı ve Etnografya Müzesini gezerek akşam yemeği için konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. 

 1. GÜN

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, otelden ayrılıyoruz. Tarihi Ulu Çınar ziyaretiyle güne başlıyoruz.  Ardından ULUDAĞ MİLLİ PARKI hareket ederek, Kayak, Snowboard ve Kar eğlencesi ile baş başa bırakıyoruz. Öğle yemeğinde Kar Üzerinde Mangalda Sucuk-Ekmek ve Köfte ile muhteşem lezzeti tadıyor, eğlencemize devam ediyoruz. Yolda verilecek molalarla akşam saatlerinde hareket noktamızda turumuzu sonlandırıyoruz.

 

 1. GÜN

Saat 00:30’da hareket noktamızda buluşuyoruz. İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz. Susurluk’ta vereceğimiz molanın ardından, yolculuğumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde gün ışımasıyla birlikte kahvaltı molamızı alıp, İki Kıtayı Birbirine Bağlayan;  Konumu, Tarihi, Mimari Dokusu ile bizleri hayran bırakacak ve uzun süre konuşacağınız İstanbul Turumuza Başlıyoruz. Sultanahmet Camii,  Ayasofya Cami,  Yerebatan Sarnıcı, Alman Çeşmesi,  Topkapı Sarayı,  Mısır Çarşısı,  Kapalı Çarşı,  Süleymaniye Camii,  Rahmi Koç Müzesi, Pierre Lotti’de vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Miniatürk Gezimiz ile günümüze devam edip eğlenceli vakit geçirebileceğimiz ve akşam yemeğimizi (serbest) alacağımız alışveriş merkezinde günün yorgunluğunu atarak otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

 1. GÜN

Otelde kahvaltımızı aldıktan sonra Dikilitaşı görüp, Dolmabahçe Sarayı gezimize başlıyoruz. İstanbul’u en güzel açıdan seyredebileceğimiz ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğimiz İstanbul Boğazında güzel bir Tekne Gezintisi ile güne devam ediyoruz. Tekne gezimiz sonrasında Taksim Meydanı ve Beyoğlu Caddesinde bir gezinti yaparak, Akşam Yemeği ve eğlenceli etkinliklerle günü sonlandırıp, otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

 1. GÜN

Otelde alınan kahvaltının ardından valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Deniz seviyesinden 587 metre yükseklikte olan Çamlıca kulesi ve Çamlıca Camii ziyaret ederek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Dönüş yolu üzerinde Kartepe Maşukiye Alabalık Tesislerinde (extra) muhteşem doğa içerisinde öğlen yemeğimizi alıp, doğanın her rengini fotoğraflayıp, yolumuza devam ediyoruz.  Yolda alınan molalar ile birlikte akşam saatlerinde hareket ettiğimiz noktada turumuzu sonlandırmış olacağız.

1.GÜN

21:00’da Hareket noktamızda buluşuyoruz. Turgutlu-Kula-Uşak-Afyon-Konya güzergahı ile Aksaray’a ulaşıyoruz.

2.GÜN

Sabah rehberimizin belirlediği uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra, dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan IHLARA VADİSİ’ne hareket ediyoruz. AĞAÇALTI KİLİSESİ ve KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ ziyaret ettikten sonra UÇHİSAR’da alınan öğlen yemeğinde biraz dinleniyor ve GÜVERCİNLİK VADİSİ, UÇHİSAR KALESİ geziyoruz. MANZARA TEPESİNDE fotoğraf molası veriyoruz. Ardından bölgede bulunan değerli taşlardan işlemeleri görmek için ONYX ATÖLYESİ ’ne geçip alışveriş molası veriyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeği sonrasında KAPADOKYA TÜRK GECESİNDE (extra) buluşuyoruz.

3.GÜN

Sabah, erken saatlerde isteyen konuklarımızla, BALON TURU’na (hava şartları uygun olursa, ekstra) katılıyoruz. Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından,  Kızılırmak’ın toprağından yapılan  çömlekçilik sanatını görmeye gidiyoruz.  ZELVE bölgesinde bulunan ve PAŞABAĞLARI olarak bilinen, bölgenin en büyük ve çok başlı Peri Bacaları’nın bir arada olduğu bölgede, keyifli bir yürüyüşle güzel anlar yaşayacağız. ÜRGÜP ‘ün büyük konaklarına örnek alarak görebileceğimiz ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz. Meşhur şaraplarının satışının yapıldığı TURASAN ŞARAP FABRİKASI’na uğruyoruz. Kapadokya’nın simgesi ÜÇ GÜZELLER fotoğraf molası verip gezimizin devamında, GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ’ne gidiyoruz. Burada, Kaya kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Azize Barbara Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını geziyoruz. Birbirinden keyifli anlar ve anılar biriktirdiğimiz Kapadokya’ya veda ederek, yol güzergâhımızda tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan SULTANHANI KERVANSARAYI’nı panoramik olarak görüp burada vereceğimiz mola sonrası, gece yarısı geç saatlerde İZMİR ’e dönüyoruz.

1.Gün: İzmir – Adana – Antakya (Gece Yolculuğu)

2.Gün: Gaziantep Mozaik Müzesi / Gaziantep(Ayıntap) Kalesi / Sedefçiler Çarşısı / Almacı Pazarı / Bakırcılar Çarşısı / Zincirli Bedesten / Tütün Hanı / Kasteller / Tahmis Kahvesi

Güzergâh: İzmir – Afyon – Adana – Gaziantep / 1115 KM

3.Gün: Birecik / Halfeti Tekne Turu / Fırat Nehri / Rum Kale Atatürk Barajı / Adıyaman / Cendere Köprüsü / Karakuş Tümülüsü / Eski Kâhta Kalesi / Arsemeia / Nemrut Dağı

Güzergâh: Gaziantep – Halfeti – Birecik – Adıyaman / 270 KM

4.Gün: Diyarbakır / Diyarbakır Surları / Urfa Kapı / Mardin Kapı / Keçi Burcu / On Gözlü Köprü / Ulu Camii / Cahit Sıtkı Tarancı Evi / Yeni Hasankeyf / Midyat / Konuk Evi / Telkâri ve Gümüş Atölyesi

Güzergâh: Adıyaman- Diyarbakır-Hasankeyf-Mardin-Midyat / 455 KM

5.Gün: Mardin / Kasimiye Medresesi / Ulu Camii / Abbaralar / Mezopotamya Ovası / Deyr-Ul Zafaran / Göbekli Tepe / Şanlıurfa

Güzergâh: Mardin-Şanlıurfa / 188 Km

6.Gün: Harran Ovası / Höyük / Harran Konukevi / Balıklı Göl / Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara / Kapalı Çarşı / Gümrükhan

Güzergâh: Şanlıurfa – Konya – İzmir / 1257 KM (Gece Yolculuğu)

 1. GÜN: İzmir – Balıkesir – Bursa – Bolu – Amasra
 2. GÜN: Amasra – Safranbolu – Kastamonu

Sabah rehberimizin belirlediği uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Amasra girişinde verdiğimiz fotoğraf molasının ardından KÜÇÜK LİMAN mevkiinden BÜYÜK LİMAN’a doğru yürüyüş yapıyoruz. SORMA GİR KALESİ ’ni görüp,  yöreye özgü ahşap ürünleri bulabileceğimiz ÇEKİCİLER ÇARŞISINDA alış veriş yapıyoruz. AMASRA’yla özdeşleşmiş olan SALATA ve BALIK menüsünden oluşan öğle yemeğimizi alıp otobüsümüze yerleşip SAFRANBOLU’ya geçiyoruz. Gezimize HIDIRLIK TEPESİ’nden başlıyoruz sonrasında SAFRANBOLU’nun ünlü lokumunun tadına bakıp, CİNCİ HAN, CİNCİ HAMAM, KAYMAKAMLAR KONAĞI, KÖPRÜLÜ CAMİ, YEMENİCİLER ARASTASI ve diğer çarşılarını gördükten sonra aracımıza binip KRİSTAL TERAS olarak bilinen CAM SEYİR TERASI’nı fotoğraflayarak,  Kastamonu’da otelimize yerleşiyoruz.  Otelimizde dinlenmeye geçiyoruz.

 1. GÜN: Kastamonu – Horma Kanyonu – Ilıca Şelalesi – Abant – Düzce

Küre Milli Parkında dünyanın en büyük ve görkemli kanyonu olan HORMA kanyonlarını ve ardından Batı Karadeniz’in incisi olan PINARBAŞI ILICA şelalesini görüyoruz. Bir sonraki durağımız bir doğa harikası olan ABANT GÖLÜ oluyor. Panoramik olarak göl etrafındaki gezimizi yaparken bol bol oksijen soluyacağınız, her mevsimde ayrı güzelliğe sahip olan ABANT GÖLÜ ’nde, muhteşem doğa manzaraları’nı fotoğraflarımıza ekleyip, Konaklama ve Akşam yemeğimiz için Düzce’de otelimize yerleşiyoruz

 1. GÜN: Yedi Göller – Ormanya – İzmir

Kahvaltımızın ardından kısa bir yolculuk sonrasında Yedigöller Milli Parkına ulaşıyoruz. SAZLIGÖL, İNCEGÖL, KÜÇÜKGÖL, DERİNGÖL, BÜYÜKGÖL, KURUGÖL ve SERİNGÖL’ü görerek, Yedigöller’de manzara tepesinden fotoğraf çekme imkanı buluyoruz. Öğlen yemeğimizi Yedigöller de aldıktan sonra, Kocaeli – KARTEPE’nin eteklerinde bulunan, doğa harikası  MAŞUKİYE’ye ulaşıyoruz. Karadenizin zengin bitki örtüsü ile her geleni kendisine aşık eden Maşukiye’nin doğal güzellikleri arasında keyifli vakitler geçirip ORMANYA DOĞAL YAŞAM PARKI’na  hareket ediyoruz Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya`nın üçüncü, Avrupa`nın en büyük doğal yaşam parkıdır. Balıkesir, Manisa üzerinden gece saatlerinde İzmir’de hareket noktamızda turumuzu sonlandırıyoruz.

Talep toplama, rezervasyon, satış sonrası destek ve müşteri memnuniyet sorgulama ve sonrasındaki sizler için hazırlayacağımız sürprizlerle ayrılmaz bir tatil partneri olacağımızın sözünü verebiliriz. Siz tanışmak isterseniz, biz her zaman hazırız.